Loading...
  • 0 258 371 15 65
Canlı Destek

Çzm-01 Halı Çözgü Makinesi

Çzm-01 Halı Çözgü Makinesi
ÇZM-01 Halı çözgü makinası, halı zeminini oluşturan ipliklerin dokuma makinelerine girmeden önce dokunmaya hazır hale getirildiği ünitelerdir.
 

ÇZM-01 Halı çözgü makinesi dokuma öncesinde dokunacak iplerin hazır hale getirildiği aşama olup çağlıklara asılan hazır ip bobinlerinden gelen çok telli iplikler, taraklardan ayrılarak makine sarım alanına gelir ve levente aktarılır. Aktarım sırasında ip gerginliği önem arz etmektedir bu nedenle ipin tansiyonu sarıma kadar belirli bir gerginlikte tutulur.
Sentetik ve Çuval iplikleri dokuma tezgahında kullanılmak üzere, levente çoklu sarılarak dokumaya hazır hale getirilir.

ÇZM-01 halı çözgü makinasının çağlık kısmı talebe göre 1040, 2080 ve 3240 adet bobin kapasiteli olacak şekilde cağlıklar üretilebilmektedir.
Halı çözgü makinasının kafa kısmı hidrolik oransal valf kontrollü veya PLC invertör kontrollü olarak üretilebilmektedir.
Halı Çözgü Makinesi kademesiz hız kontrol sistemine sahip olup çalışma hızı 100 metre / dakikaya kadar ayarlanabilmektedir.

Makine üzerinde yer alan akordiyon tarak sisteminin açılıp kapanması sağa ve sola hareketleri motor-redüktör sistemi ile sağlanmakta olup buton vasıtası ile kolaylıkla kontrol edilebilmektedir.
Makinenin sarıcı ünitesinde elektronik çap kontrolü bulunmakta olup çözgü işlemi boyunca değişen çapa göre çevresel hız kontrolü yapılmaktadır. Çevresel hıza göre değişen sarım hızı sayesinde ipler her zaman sabit bir sarım sıklığına sahip olmaktadır.

Leventi makine yuvasına yerleştirme işlemleri (leventin kaldırılması veya indirilmesi) pnömatik veya hidrolik tahrikli kollar yardımı ile olmaktadır. 
Maksimum Levent çevirme çapı 1250 mm’dir.
Maksimum levent çevirme boyu 3000 mm’dir.
Makine üzerinde hidrolik fren sistemi yer almaktadır.
 

BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ
/ @seraymak / @facebook/seraymak

Bize Ulaşın

"Her Daim En İyisi"

  • Kayalar Mahallesi, İzmir Asfaltı Kayalar Mah. No:4, 6029. Sk., 20030 Denizli Merkez/Denizli
  • 0 258 371 15 65
  • info@metalmak.com
  • Pazartesi - Cuma: 08.00 - 18.00
    Cumartesi: 08.00 - 16.00
    Pazar: Kapalı